ANKARA BALGAT ÖZEL ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

ANKARA BALGAT ÖZEL ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Ankara Balgat Özel Erkek Öğrenci Yurdu Eyüboğlu özel erkek öğrenci yurdu olarak faliyet göstermekteyiz.ufuk üniversitesine ve yüksek ihtisas üniversitesine Ankara Balgat Özel Erkek Öğrenci Yurdu olarak en yakın yurtlardan biriyiz. yüksek ihtisas üniversitesine yürüme mesafesindeyiz. hatta aynı cadde üzerindeyiz.Ankara Balgat Özel Erkek Öğrenci Yurdu Eyüboğlu yurt olarak yüksek ihtisas öğrencileri yurdumuza fazlası ile ilgi göstermektedirler. Ankara Balgat Özel Erkek Öğrenci Yurdu .Yüksek ihtisas üniversitesi ile ilgili biraz bilgi edinelim.Yüksek İhtisas Üniversitesi, 2547 sayılı Yüksek öğretim Kanununun Vakıf Yüksek öğretim Kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere kurulan ve kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. 02/08/2013 tarih ve 28726 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 6495 sayılı Kanun’un 11. maddesinde yapılan değişiklik ile Yüksek İhtisas Üniversitesi kurulmuştur. Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında eğitime başlanmıştır. Bu süreçte Yüksek İhtisas Üniversitesi bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruluş çalışmalarına başlanmıştır. Ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık alanında öncü ve lider bir fakülte olabilmek için 2016 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri, 2017 yılında ise Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Bölümleri eğitim ve öğretimde kalite düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, girişimci, araştırmacı, toplumsal sorumluluk taşıyan, etik değerlere önem veren geleceğin bireylerini yetiştirmek, Bilgi çağının imkânlarını en iyi şekilde kullanmak ve yerine getirmek, Uluslararası öğrencilerin oluşturduğu çok kültürlü ortam yaratmak, Disiplinler ve kurumlar arası sinerjinin olumlu etkilerini yakalamak, bunlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamaktır.Katılımcılığa ve ekip çalışmalarına önem vermek, paydaşlarımız ile etkili iletişim ve işbirliği ortamını yaratmak, çağdaş, yenilikçi ve öncü uygulamalarla, Atatürkçü, Türkiye’ye model oluşturan ve dünyada referans gösterilen örnek bir akademik kurumu oluşturmaktır.
Yüksek öğretim Kurumlarına kanunla verilen görev çerçevesinde ulusal ve uluslararası alanda mesleki yeterlilik ve akademik tanınırlık düzeyini yakalamak ve aşmak.
Bilimsel düşünceyi ve sorgulamayı ön planda tutmak, yeni düşünce ve kavramların geliştirilmesine imkânlar sağlamak, bilginin paylaşılmasını sistemli eğitim ve öğretim ile sağlamak, bilimselliği ön planda tutarak eşitlik, etik değerler ve ekip çalışması ilkelerine göre faaliyet göstermektir.Ankara Balgat Özel Erkek Öğrenci yurdu Eyüboğlu balgat şube olarak yüksek ihtisas öğrencilerine hizmet vermekten mutluluk duyarız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir