ANKARA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

ANKARA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Ankara erkek öğrenci yurdu; Ankara erkek öğrenci yurdu Ankara’da Balgat Mahallesi Dr.Sadık Ahmet Cadde’de bulunan Özel Eyüboğlu Erkek Öğrenci Yurdu Yüksek İhtisas Üniversitesi’ne ulaşımı en kolay olan Ankara Erkek Yurtları arasında yer almaktadır. Yurdumuz üstün konforuyla üniversiteye uzaklığı 1 km mesafede olan Yüksek İhtisas Üniversitesi erkek öğrencileri tarafından en fazla tercih edilen yurtlar arasındadır. Yurdumuzda 1, 2, 3, 4 kişilik odalar bulunmaktadır.

Yüksek İhtisas Üniversitesi, eğitim–öğretim faaliyetlerine 2015 yılında Tıp Fakültesi’nde 51 öğrenci ile başlamıştır. 2016 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesinde Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı ile eğitim–öğretim faaliyetlerine devam etmiştir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Bölümleri açılarak dört ayrı bölümde öğretim yapmaktadır. Aynı yıl Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Elektronörofizyoloji ve Ameliyathane Hizmetleri, 2018-2019 akademik yılında ise Anestezi Önlisans Programı eğitim–öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Sağlık Bilimleri Enstitüsü ise 2016-2017 akademik yılında Anatomi Tezli Yüksek Lisans Programı ile eğitime başlamıştır, 2017-2018 de İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı ve Tıbbi Mikrobiyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde ise Tıbbi Genetik Tezli Yüksek Lisans Programları açılmıştır.

   Üniversite 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna dört, Meslek Yüksekokuluna ise iki yeni önlisans programı daha kazandırılmıştır. Bunlar; Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Optisyenlik, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Meslek Yüksekokulunda ise Bilgisayar Programcılığı ve Eczane Hizmetleri programlarıdır. 2019-2020 akademik yılı itibariyle Sağlık Hizmetlerinde sekiz Meslek Yüksekokulunda iki olmak üzere on ayrı ön lisans programında tekniker yetiştirilmektedir.

Ankara Erkek Yurtları arasında ilk sıralarda bulunan Özel Eyüboğlu Erkek Öğrenci Yurdu olarak Yüksek İhtisas Üniversitesi öğrencilerini ağırlamaktan mutluluk duyarız.

-Yurtlarımız hiçbir vakıf, kurum, kuruluş, dernek, cemiyet ve cemaate bağlı değildir.

“ Aklınız onda kalmasın.”

http://www.eyubogluyurtlari.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir